ПОЧЕТНА ЕВРОПА Спанулис менаџер, Олимпијакос го краде Томиќ од Звезда?

Спанулис менаџер, Олимпијакос го краде Томиќ од Звезда?

сподели
Томиќ играше во Олимпијакос од 1991 до 2005, беше преодно тренерско решение 2004-та, асистент од 2008 до 2018 и преоден тренер во 2014-та.

По заминувањето на Дејвид Блат од позицијата прв тренер на клупата на клубот од Пиреја, се подготвува реконструкција на стручниот штаб и на управата, на екипата што сезонава не игра во првата грчка лига, туку само во Евролигата.

Кемзура го наследи Блат (euroleague.net)

Блат е сериозно болен, на крајот на сеозната капитенот Василис Спанулис ќе стане генерален менаџер, а Милан Томиќ се враќа во Атина од Белград, шпекулираат грчките медиуми. Преодното решение, е асистентот Кјатстутис Кемзура.