ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Соколов се враќа во Кавадарци

Соколов се враќа во Кавадарци

сподели

Некогашниот македонски репрезентативец, третпат во Кариерата ќе игра за тимот од тиквешијата кој е некогашен трикратен шампион на Македонија и трета најуспешна екипа во нашата земја, по Работнички (15) и МЗТ Скопје (7).

Дарко Соколов ќе настапува за Еуроникел, името на новиот спонзор, а за ФЕНИ Индустри играше во периодите 2008-09 и 2010-2013 горина. Минатата сезона, Соколов играше во редовите на шампионот МЗТ Скопје Аеродром.