МАКЕДОНИЈА

Соколов лидер… како некогаш…

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Поранешниот македонски репрезентативец и член на Фени Индустри во златните години на првакот од Кавадарци, во дресот на истиот клуб, но со ново име, во победата против Вардар со 96:79 потсети на шампионските денови во Јасмин.

Дарко Соколов имаше 20 поени со 9 скока и 5 асистенции, со 7/10 од поле за 2 поена и 1/1 за три поени, односно 3/3 за еден поен, за највисок индекс на корисност (28) во редовите на победничката екипа, која моментално игра во извонредна форма.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top