https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Со 22 поена за едно полувреме, не се игра во Европа

фото: kumanovskimuabeti.mk

Екипата на Куманово загуби од бугарскиот претставник Академик, на стартот на втората фаза во регионалната БИБЛ лига, со убедливи 70:87 (13:22, 9:15, 30:19, 18:31).

Поразот сам по себе не е проблем, но реализацијата на домашната екипа во првото полувреме не беше на ниво на еден европски меч – само 22 постигнати поена.

Шанса за поправен испит, кумановци ќе имаат на следниот дуел во рамките на истото натпреварување, исто така на домашен терен, против Хапоел Холон на 12-ти март.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top