https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Смит останува во Скопје

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Скопскиот прволигаш најверојатно ја научил лекцијата од минатите искуства на нашите клубови, кои ги менуваа(т) странците редовно како чорапи. Со цел фрмирање респектабилен ростер и за наредната натпреварувачка година, задржан е Амир Смит.

Синот на НБА легендата Џо Смит, останува во скопската населба Тафталиџе во следните две сезони. Можеби го нема потенцијалот на неговиот татко, кој беше прв пик на драфтот 1995-та, но минатата сезона беше најдобар во редовите на екипата од главниот град.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top