https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

Слатки или големи маки за Кокошков?

FOTO: FIBA.BASKETBALL

Селекторот на Србија ги одреди имињата на кандидатите за квалификацискиот турнир, за пласман на Олимписките игри во Токио, кои ќе се соберат во српската престолнина на 12-ти јуни.

Србија ќе игра на квалификацискиот турнир во Белград од 29-ти јуни до 4-ти јули, со Доминиканска Република и Филипини, а во групата Б се Италија, Порторико и Сенегал.

Само победникот на турнирот ќе патува за Токио.

Избраните имиња во комбинација за 12-те места во репрезентацијата, се:

Плејмејкери (1): Теодосиќ, Јовиќ, Мициќ.
Бекови (2): Аврамовиќ, Богдановиќ, Анѓушиќ, Јарамаз, Лазиќ, Милосављевиќ, Гудуриќ, Маринковиќ, Недовиќ.
Крила (3): Добриќ, Калиниќ, Лучиќ, Давидовац.
Крилни центри (4): Бјелица, Покушевски, Смаилагиќ, Илиќ.
Центри (5): Петрушев, Милутинов, Марјановиќ, Радуљица, Јокиќ.

Од понуденото на списокот, јасно е дека целата плејмејкерска линија мора да биде дел од селекцијата. Од бековите Богдановиќ е сигурен, Недовиќ и Гудуриќ имаат одлична сезона.

Од центрите, најверојатно Јокиќ и Марјановиќ се во комбинација за петка, а Бјелица за четворка, односно Лучиќ на тројка.

Милутинов е повреден, Покушевски неискусен, Радуљица игра во Кина, другите се релативно анонимни играчи, освен Лазиќ, Добриќ и Давидовац кои имаат добра сезона со Црвена звезда.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top