ПОЧЕТНА ЕВРОПА Скола ќе носи број 40, причината – урнебесна!

Скола ќе носи број 40, причината – урнебесна!

сподели

Аргентинската кошаркарска легенда по долго време се враќа во Евролигата како член на Армани Милани и ќе дебитира против Баерн во Минхен.

Луис Скола е веќе регистриран, а во редовите на италијанскиот тим одлучи да игра со бројот 40 на дресот.

Причината е многу интересна: толку години ќе наполни ветеранот во април идната година кога ќе привршува сезоната.