РЕГИОН

Скапо ги плаќаме падовите во играта

foto: ABA 2 Liga / Dragana Stjepanovic

Стратегот на Пелистер беше конкретен во изјавата по поразот од Војводина со 66:75, во рамките на балонот што се одигра во Осиек, по кој битолчани се враќаат дома со два пораза:

„Како и на претходните натпревари и вечерва имавме две до три минути во кои имавме голем пад, по кој бевме казнети. Во цел овој период зад нас имаме проблем и со шутот за три поени, промашуваме многу отворени позиции. Тоа го казнуваат противниците и практично тоа не чини пораз.“ – изјави Марјан Илиевски.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top