https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Сите стотки на пелистерци

фото: КК ПЕЛИСТЕР

Лидерот во македонската прволигашка конкуренција сезонава, игра одлична кошарка. Агресивно во одбраната и ефектно во нападот, што резултира со 13 победи во 15 натпревари.

Битолчани имаат далеку најдобар просек по натпревар (100.9), од останатите конкуренти за висок пласман, на пример двата вечни ривала и двигатели на македонската кошарка, шампионот МЗТ Скопје Аеродром (89.4) и најтрофејниот Работнички (85.1).

Од битолски Пелистер, сезонава најмалку по 100 поени примија Еуро Никел (75:102), ФМП Академија (100:72), Вардар (80:105), Кожув (102:81), Работнички (81:105), Црн Дрим (70:102), Куманово (113:75), Вардар (122:72) и МЗТ Скопје 2 (104:66).

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top