https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Симке јуниор во финалето на младинската Евролига

FOTO: FIBA.BASKETBALL

Играчот на Барселона и наш сениорски репрезентативец, обезбеди пласман во последниот натпревар на јуниорскиот турнир во елитното европско натпреварување, откако тој и неговите соиграчи славеа против српскиот тим Мега со 79:77.

Теодор Симиќ (214, 2004) постигна 4 поени за 11’22” поминати во игра, патем имаше и 3 скока. На другата страна на костурот најусепешен беше Реал М., кој победи против екипата на Црвена звезда со 83:71, за шпанско финале во Валенсија.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top