МАКЕДОНИЈА

Симиќ тргна со победа со најтрофејниот

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Архива).

Пресметката на двете македонски кошаркарски легенди, заврши со триумф на предводникот на клубот рекордер според титулите во македонската кошарка. Работнички славеше кај МЗТ Скопје 2 со 78:85, во првото коло од новиот прволигашки шампионат.

Тони Симиќ го надмудри Перо Блажевски, во дуелот на двата нови стратега на овие две екипи. Ренсон пирово беше најдобар стрелец со 21 поен кај поразената екипа, а го следеше Петровски со 18. Кај гостите, Марковски беше најдобар стрелец со 15 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top