https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Симиќ стартува со победа

PHOTO: FIBA.BASKETBALL

Барселона со триумф ја поцна младинската Евролига, против екипата на Стела Азура со 75:51, на турнирот што се игра во Валенсија.

За скоро 10 минути игра, нашиот репрезентативец постигна 6 поени (1/1 за 3 и 1/3 за 2 и 1/2 за 1) со 3 скока и 2 асистенции.

На спротивната страна играше уште еден наш кошаркар, синот на Душан Боцевски, Дино кој настапува со српски пасош.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top