https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Симиќ одигра зрело во вториот триумф на Барса

PHOTO: FIBA.BASKETBALL

Каталонската гордост славеше против домаќинот Валенсија во рамките на втората рунда на младинскиот Евролига турнир, со преубедливи 48:109.

Македонецот постигна 16 поени (5/6 за 2 поена и 6/6 за 1 поен) со 7 скока и 3 асистенции, беше трет стрелец на натпреварит со втор највисок индекс (23).

Победникот на турнирот ќе ја освои елитната титула во младинска конкуренција.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top