МАКЕДОНИЈА

Силниот старт на ТФТ, беше пресуден во Куманово

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Никола Спасеноски, архива).

Со убедлив скор по првите 10 минути игра, гостите веќе ја обезбедија победата во третото коло и остана пефектни во почетната фаза од сезоната. Кумановци врзаа два пораза, по воведната победа во новата прволигашка сезона во Македонија.

Глигоријевиќ кај домашните имаше 20 поени со 9 скока, Холмс имаше 12 поени со 11 скока. Кај гостите се истакнаа Хортон со 20 поени и 10 скока, Ленард со 15 поени и 5 скока, Костоски со 14 поени и 4 асистенции и Бродвеј со 11 поени и 5 скока.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top