https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Си замина и тој што најмногу го сакаше Работнички, а не добиваше никаква шанса

Виктор Ефремовски, зад Карло Враговиќ, на прозивката на дербито со МЗТ Скопје Аеродром во Градски парк (2020). Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Го загуби ли натрофејниот тим, најверниот играч во Првата лига? Градски парк го напушти и Виктор Ефремовски, кој се врати дома и ќе настапува за Гостивар. И кога Работнички губеше, и кога победуваше, Викса беше верен како пес, или на теренот каде ги кинеше мрежичките, или на клупата каде не седнуваше на местото бодрејќи ги соиграчите.

Едноставно, во 6 сезони претходната гарнитура не знаеше да му ги обезбеди минутите на расниот стрелец, прв роден снајперист во нашата кошарка по Марко Симоновски. Му посакуваме да си го најде своето место под синото гостиварско небо и да се врати во формата што ја посакува, а тоа се прави само со време поминато на паркетот.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top