ПОЧЕТНА ЕВРОПА Сериозни проблеми за Месина

Сериозни проблеми за Месина

сподели
фото: Olimpia Milano

Италијанскиот стратег дојде во Милано како креатор на еден нов проект што треба(ше) да ги врати славните денови на Олимпија, некогашната екипа што грмеше низ Европа и Италија со многу меѓународни и домашни титули. Но, во три средби на стартот има два пораза, еден тежок дома.

rezultati.com

Еторе Месина ќе има многу проблеми, ако дојде заглавен во културата oд НБА по годините поминати во Спарс и ако мисли дека само Скола и Родригез ќе му донесат победи. Дури сега ќе се види грешката со бркањето на Мајк Џејмс, најдобриот стрелец минатата сезона, кој замина за ЦСКА.