https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Сениорската репрезентативка Ивана Кметовска е нов член на ЖКК Бадел 1862

фото: FIBA

После едногодишно отсуствто, а во пресрет на новата 2021/2022 сезона, Ивана Кметовска се врати во сино-жолтата фамилија.

Со својот квалитет и искуство, Ивана ќе биде големо засилување за нашиот сениорски тим во пресрет на настапите во Јадранската WABA лига, како и во домашното првенство.

Потписот на Ивана Кметовска е прв во низата планирани засилувања, за што поконкурентен ЖКК Бадел 1862 во настапите на меѓународната сцена.

Целата вест прочитајте ја на официјалниот веб-сајт на ЖКК Бадел.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top