МАКЕДОНИЈА

„Сениорите“ ги преслушаа „јуниорите“

фото: КК МЗТ Скопје Аеродром (Facebook)

МЗТ Скопје Аеродром убедливо го порази подмладокот МЗТ2, во рамките на 5-то коло во домашното првенство, со 76:99. Ова беше 4-та победа во низа за повозрасната екипа од Јане Сандански.

Немања Милошевиќ постигна 26 поени со 10 скока кај побендикот, а Максим Митевски имаше 19 поени кај поразените штркчиња. Првакот има учинок 4/1, а наследниците спротивен ефект со 1/4.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top