МАКЕДОНИЈА

Селекторот ги објави избраните за ноемврискиот прозорец

фото: aba-liga.com, Mega Soccerbet, Ivica Veselinov

Предводникот на нашата машка А селекција, Драган Бајиќ ги повика следниве кошаркари, за двата меча што во ноември ќе ги одиграме во рамките на квалификациите за следното СП:

Дамјан Стојановски (МЗТ Скопје А.)
Бојан Крстевски (МЗТ Скопје А.)
Адем Мекиќ (МЗТ Скопје А.)
Кристијан Николов (МЗТ Скопје А.)
Дамјан Робев (МЗТ Скопје А.)
Дарио Митевски (МЗТ Скопје А.)
Кирил Николовски (Кожув)
Бобан Стајиќ (Пелистер)
Љубомир Младеновски (Пелистер)
Андреј Маслинко (ТФТ)
Стојан Ѓуроски (Пелистер)
Виктор Ефремовски (Гостивар)
Андреј Митревски (Феникс 2010)
Ненад Димитријевиќ (Валенсијa)
Андреј Магдевски (Плоешти ЦСМ)
Џејкоб Вајли (Будуќност)
Теодор Симиќ (Барселона)
Лејсон Зекири (Приштина)

Со Шпанија играме на 26.11.2021 во Скопје, а со Украина на 27.11.2021 во Киев. На првиот датум, во нашата група (Г) играат Грузија и Украина, а на вториот Шпанија и Грузија.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top