ПОЧЕТНА ЕВРОПА (ВИДЕО) Се вика Џордан и – лета!

(ВИДЕО) Се вика Џордан и – лета!

сподели

Реал Мадрид го победи Тенерифе со 71:76 во неизвесен и интересен натпревар и остана со максимален ефект по три одиграни кола од АЦБ лигата.

Победникот го одлучи Серхио Љуљ со две тројки во последните две минути, но одличен настап имаше летното засилување Џордан Мики.

Во последната четвртина тој потсети на многу пославниот Џордан откако пресече еден напад на домашниот тим и заби од линијата за слободни фрлања.