МАКЕДОНИЈА

Шампионот го врати долгот, шампионски

фото: КК МЗТ Скопје Аеродром (Facebook)

Во натпревар кој изобилуваше со многу прекини и лични грешки, особено во втората четвртина, МЗТ Скопје во Аеродром со камата и се реваншира на ФМП Академија за поразот пред 20 дена, со 95:61 во заостанатиот меч од 6-то прволигашко коло.

Крстевски и Мекиќ постигнаа по 17, а Стојановски 15 поени за домаќинот. Крстајиќ со 12 поени не беше на своето вообичаено ниво и тоа беше клуч за лошата офанзивна игра на гостите, кај кои Херис постигна 13 поени, а Атанасов имаше 10 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top