https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Само тројца стартери беа расположени, казната стигна во третото продолжение

фото: КК Пелистер

Битолската екипа е хит сезонава и лидер во прволигашката конкуренција, нема противник што не може да го победи, но мора да внимава на нагазните мини како што беше кавадаречката, поставена во непријатен момент, за пораз од 116:122 по три продолженија.

Кесар постигна 33 поени, Малешевиќ имаше 30, Трајковски беше стандарден со 19, Калахан од клупата додаде 18 поени. Стајиќ имаше 9 од првата петорка, Вилијамс постигна 2 поена. Уште само Николиќ, од клупата, им се приклучи на стрелците со 5 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top