https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Самарџиски смени екипа, но остана во Турција

Foto: Mega Bemaks / Ivica Veselinov / ABA Liga

Поранешниот македонски репрезентативен центар потпиша за екипата на Јени Мамак од Анкара, каде се пресели од СамсунСпор. Македонецот доаѓа на местото на Ентони Ли, кој поради повреда се враќа дома во САД.

Ли (29, 206) претходно беше најдобар скокач (9.53 по натпревар) и играч со највисок индекс на ефикасност (22.79 во просек) во новата екипа на Самарџиски (34, 215), кој доаѓа како алтернатива под кошевите на позицијата 5.

Предраг Самарџиски е клиент на кошаркарската агенција на Владимир, синот на поранешниот тренер на МЗТ Скопје, Жарко Лукајиќ кој беше наследен на клупата на МЗТ, од сега исто така поранешниот тренер на металците, Ѓорѓи Кочов.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top