https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

САМАРЏИЕВ: Го победивме најдобриот!

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Тренерот на кавадаречката екипа во нашата прва машка лига, најдобро знае како се совладуваат фаворити, затоа што милион пати го правеше тоа додека ги носеше дресовите на Работнички и Фени Индустри.

По триумфот во Битола, по трите продолженија против Пелистер (116:122), ни изјави:

„Сакам да им ја честитам победата на моите играчи, извојувана на тешкиот терен во Битола, против моментално најдобриот тим во Македонија. Нашиот тим покажа карактер и ќе гледаме овој ритам да го држиме до крајот на сезоната.

Се покажа дека оваа година нема фаворити и дека секој секого може да победи, во нашата Прва лига. Оваа сезона е чудна, но мое мислење е дека во моментот има премногу заостанати натпревари и тоа не е добро за некои тимови.

Но, што е, тука е. Мора да се навикнеме на овој начин и ритам на игра. Уште еднаш честитки до Еуро Никел и можам само да ветам уште поголема борба од мојот тим, во продолжение, бидејќи само таквиот пристап е вистинскиот пат кон успехот“.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top