ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Рутинско отворање на Работнички

Рутинско отворање на Работнички

сподели
фото: Александар Ристовски

Вицешампионот без поголеми проблеми стигна до првата победа во новата сезона. На домашен терен го совлада вториот тим на МЗТ Скопје со 103:58.

И покрај убедливиот пораз, младите аеродромци не се посрамија. Се држеа 25 минути по што искуството и квалитетот на домаќинот дојде до израз.