РЕГИОН

Рогашка ја прекина меѓусебната низа од три порази против МЗТ

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Со триумфот во второто коло во балонот на Златибор, со 80:64, словенечката екипа им се врати на победите против македонскиот претставник и сега меѓусебниот скор е вкупни 2:3.

Стојановски и Дејвис имаа по 12 поени за нашиот шампион, Мекиќ и Вер имаа по 10. МЗТ потфрли во важните статистички категории, а кај противникот се истакна Вујачиќ со 19 поени.

Статистика преземена од druga.aba-liga.com

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top