https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Реванш на Бугарите против кумановци

фото: kumanovskimuabeti.mk

Академик славеше кај Куманово во рамките на групата „Г“ во БИБЛ лигата со 70:87, што беше своевидна „врачка“ за поразот во меѓусебниот натпревар одигран во јануари.

Бугарската екипа постигна 13 тројки од 25 обиди, а најдобар поединец беше Васил Бачев со 25 поени. Кај македонскиот претставник, се истакна Бранислав Џекиќ со 16 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top