МАКЕДОНИЈА

Репрезентативците пристигнале на -17

По 7 часа лет и пауза за гориво, чартерот на македонската делегација слетал на аеродромот Череповец, па во Перм, на температура и атмосфера слична на онаа во Македонија.

Знаејќи какви се временските прилики во Русија, може само да претпоставиме какви ќе бидат ноќните температури. Според временските портали, вечер ќе биде -19 степени.

Играме четири меча во пет дена. Нема многу време за аклиматизација и адаптација, пред дуелите со Италија, Русија, повторно Италија и со Естонија, за пласман на ЕП 2022.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top