https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Реал повторно ја совлада Барселона, сега со Македонецот

foto: FIBA.BASKETBALL

Каталонските јуниори беа поразени во финалето на младинската Евролига, од најлутиот ривал од Мадрид со 81:78, во последниот меч на турнирот што се одигра во Валенсија.

Македонскиот репрезентативец Теодор Симиќ (214, 2004) имаше одличен учинок од 9 поени (3/4, 1/3, 0/0) на кои додаде и 2 скока, за 20 минути поминати на паркетот.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top