ПОЧЕТНА ЕВРОПА Реакцијата на Паркер на полувремето од поигрувањето со Олимпијакос

Реакцијата на Паркер на полувремето од поигрувањето со Олимпијакос

сподели
фото: vl-media-fr

Кога реши да вложува во француската екипа, некогашната ѕвезда на триколорите и на НБА лигата го направи вистинскиот потег за вториот дел од кошаркарскиот живот. Можеби ќе му недостасуваат терените, но никако нема да му недостасува возбудата, а со одличниот менаџмент може да се очекуваат и посериозни резултати.

Паркер имаше причини за задоволство на полувремето од мечот со Олимпијакос, кој на крајот заврши со убедлива (82:63) победа на неговата екипа. Спортски директор на клубот е уште една француска и НБА легенда – Никола Батум, а солиден акционер е ФК Олимпик Лион, што му дава на Паркер слобода и сигурност во функционирањето и во планирањето.