https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Расте македонската кошаркарска колонија во САД

Дамјан Гацов, од следната сезона ќе настапува преку Океанот. Новата дестинација за 18-годишниот талент, е Layton Christian Academy од Солт Лејк Сити, Јута.

Освен кошарка, Дамјан во оваа Академија ќе го продолжи и своето образование. Гацов почна со кошарка во КК Јуниор, а во 2015 година мина во редовите на црвено-црните.

Во 2018 година се запиша на ДСУ „Спортска академија“, во паралелката за кошарка, со што ја потврди својата професионална определба.

Во сезоната 2019/20 играше за МЗТ Скопје Аеродром. Последната натпреварувачка сезона повторно беше дел од Вардар, во генерацијата М18.

НАПОМЕНА: Фотографиите се од личната колекција на кошаркарот, испратени до нашата редакција.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top