https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Рајковиќ продолжува да ги жнее титулите со Астана

foto: PBC Astana

Македонскиот стратег го освои националниот Куп на Казахстан, со победата на неговата екипа Астана, против Тобол со убедливи 92:66. Ова е вкупно 9-ти трофеј во ова натпреварување, за најдобрата екипа во оваа земја.

По доаѓањето на клупата на претседателскиот клуб, Емил Рајковиќ освои две титули и два Купа од 2018-та година. Во меѓувреме, нашиот тренер доби покана и ја прифати, да биде селектор (2020-) на А репрезентацијата на Казахстан.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top