МАКЕДОНИЈА

РАДУЛОВИЌ: Продолжуваме каде застанавме со Кочов

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Архива).

По убедливиот триумф на МЗТ Скопје против Гостивар (93:76) во рамките на 18-то коло, аеродромци се задоволни од победата, но и од начинот на кој беше извојувана.

„Натпревар кој е можност за пресвртница на сезоната, со промена на енергијата. Добар пристап на играчите во одбраната, со висока агресивност.

Имаме голем потенцијал, но ни треба континуитет и верба во себе. Верувам во капацитетот на екипата, со добра работа би требало да имаме успех.

Ова е состав креиран и селектиран од Ѓорѓи Кочов, јас само продолжувам со добрата работа.“ – ни изјави Дарко Радуловиќ, ВД тренерот на МЗТ.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top