РЕГИОН

РАДУЛОВИЌ: Пресуди кратката ротација

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром беше реален по поразот од Спарс, на стартот на балонот на Златибор, во рамките на АБА 2 лигата, со резултат 76:68.

Евидентно беше дека на аеродромци им недостасуваа тројцата клучни играчи, особено во последните минути кога подолго време не можеа да постигнат кош.

„Се боревме до крајот против една од најквалитетните екипи во АБА 2 лигата, настапивме ослабени без тројца првотимци и го плативме данокот.

Многу рано влеговме во проблеми со фаули, желбат кај моите играчи беше видлива, но кратката ротација одлучи.“ – изјави Дарко Радуловиќ.

Андреј Магдевски не настапи поради болест, а Феми Олуџоби и Хасани Гравет имаат повреди. За Овуџоби се стравува дека е сериозно, можеби има скинат лигамент.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top