МАКЕДОНИЈА

Работнички се спасуваше во продолженијата, но издржа шампионски

ФОТО: КК Феникс - Facebook

Најтрофејната екипа имаше проблеми со новајлијата Феникс, во мечот од 2-то коло во кој требаше да се одиграат дополнителни минути за да се добие победникот. Домашните имаа позитива 30 минути, но во последниот период гостите реализираа 14:24 за 83:83.

Во продолжението, со 11:7, составот од Градски парк ја прокнижи втората победа сезонава. Митревски од Феникс беше најдобар поединец на мечот со 26 поени, додека Американецот Емерсон од Работнички постигна 18 поени, на кои додаде и 10 асистенции.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top