МАКЕДОНИЈА

Работнички повторно победува, падна ФМП

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Македонската кошаркарска перјаница со стил славеше против Академија ФМП и со 5/2 се наоѓа на втората позиција на табелата во домашното првенство, а гостинската екипа го прокнижи третиот пораз и моментално е на 6-та позиција, која последна води во Суперлигата.

Во победата 100:77, Џексон Пол реализира 35 поени за победникот, Мустафица додаде 29, а Горјан Марковски беше најдобар меѓу македонските кошаркари со 16 постигнати поени. Кај поразените, Крстајиќ имаше 18 поени, додека Леонид Тодоровски постигна 16 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top