https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Работнички немилосрден кај Вардар

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Центарци се обидуваат да ја кренат формата по резултатски слабите настапи во АБА 2 лигата, што беше евидентно на гостувањето на Кале. Домаќинот беше прегазен со 67:92.

Мулалиќ со 17 поени, ја предводеше двоцифрената петорка кај победникот, во заостанатиот дуел од 5-то коло. На спротивната страна, Виктор Ташовски реализира 19 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top