https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Работнички куртули, Херис промаши продолженија

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Нашата најтрофејна екипа ја забележа осмата првенствена победа сезонава, со 68:66 против ФМП Академија. Гостите имаа прилика за изедначување во последниот напад, но Роналд Херис на три секунди до крајот не успеа да ја положи топката во обрачот.

Претходно, Мулалиќ промаши две слободни на девет секунди до крајот (68:66), а Ефремовски погоди едно од двете на 16 секунди до крајот (68:64). Составот од Кисела Вода не успеа да го искористи тој момент и го забележа 11-тиот пораз во 21 натпревар.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top