МАКЕДОНИЈА

Работнички искуба вечна победа во Аеродром

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

Нашата најтрофејна екипа победи во вечното дерби кај МЗТ Скопје, во Аеродром со 74:75, во заостанатиот меч од 12-то коло во домашното првенство.

Мулалиќ и Бундовиќ постигнаа по 16 поени за победникот, Торнтон имаше 14, Питс постигна 11, а Младеновиќ 10. Кај поразените, Мекиќ имаше 18 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top