https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Работнички го совлада Хелиос во битката за избегнување на дното

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Македонската гордост славеше во дуелот со словенечкиот претставник во АБА 2 лигата, на турнирот на Златибор, со 66:67 во вториот меч од трите предвидени во овој балон. Центарци имаат 4/8 на претпоследната, а составот од Домжале има 1/11 на последната позиција на табелата.

Бундовиќ постигна 21 поен за победникот, Младеновски имаше 20 поени со 14 скока, Мулалиќ регистрира 12 поени. Другите стрелци, беа едноцифрени – Питс 5 поени, Торнтон 4 поени, Ефремовски реализира три поени (1/2 за три поени), а Младеновиќ имаше 2 поена за дебармаалците.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top