МАКЕДОНИЈА

Работнички го сопре ТФТ

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Никола Спасеноски).

Прв сезонски пораз во македонскиот шампионат, откако најтрофејната екипа славеше против најголемото прволигашко освежување последниве 2-3 сезони, со 105:92.

Џексон постигна 29 поени за Работнички, имаше 15 асистенции и 5 скока. Костоски од ТФТ реализира 25 поени со 8 асистенции и 2 скока. Двата тима имаат учинок 4/1.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top