ПОЧЕТНА ЕВРОПА Првата детонација – доминантниот центар стана манекен

Првата детонација – доминантниот центар стана манекен

сподели
euroleague.net

Кајл Хајнс е новото име во редовите на Олимпија Милано, клуб спонзориран од модниот гигант Армани Џинс. Американецот допатува од Москва, каде играше од 2013-та и со ЦСКА беше шампион на Европа 2016-та и 2019-та.

euroleague.net

Хајнс претходно играше во грчкиот Олимпијакос, во чии редови со Перо Антиќ беше првак во 2012-та и 2013-та. Претходно играше во Бамберг. Минатата сезона имаше просек од 9 поени и 6 скока по натпревар, со 64% шут од игра.