МАКЕДОНИЈА

Прва победа за Кожув, сезонава

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски, КК Феникс - архива).

Гевгеличани во 5-то коло му се израдуваа на триумфот во новото првенство, со 91:83 против дебитантот Феникс, кој го забележа третиот пораз во прволигашката премиера.

Вилијамс кај победникот имаше 25 поени со 12 асистенции и 3 скока, Николовски регистрира 19 поени со 9 скока и 3 асистенции, а Морган кај поразените имаше 18 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top