РЕГИОН

Приштина совладана во Скопје

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Никола Спасеноски).

Добар почеток и мирен финиш, беше рецептот за првата победа на ТФТ во БИБЛ лигата сезонава, извојувана против Приштина со 81:77 (23:16, 15:22, 19:15, 24:24).

Хортон постигна 20 поени за победникот, Тошовски имаше 16, Николов регистрира 12 поени, а со по десет поени мечот го завршија Костовски и Маслинко.

Следниот меч за ТФТ е на 27-ми против бугарскиот Академик, Академија ФМП игра на 26-ти против Галил Елијон и Куманово против израелците на 28-ми.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top