МАКЕДОНИЈА

Преселба од ТФТ во Струга

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Американскиот интернационалец АЏ Вокер, во следните 15-тина дена ќе настапува како позајмен играч за екипата на Црн Дрим.

Бекот (25, 183) одигра само три средби во редовите на тимот од скопската населба Тафталиџе, во рамките на БИБЛ лигата.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top