https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Премиерна меѓународна победа за Академија ФМП

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

Триумфот во БИБЛ лигата против Куманово е прва интернационална радост, за „младата“ (во сениорски рамки) скопска екипа, а скорот во македонската пресметка беше 59:63. Победникот на овој меч беше решен во последните моменти од натпреварот.

При резултат 59:59, Лука Стојановски погоди две од четирите слободни фрлања, а во последниот напад за кумановци Зивчевиќ ја загуби топката, по што поентира Крстајиќ. Темелковски имаше 14 поени кај победникот, Холмс имаше 13 за поразените.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top