https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Познати саатниците за одигрување на претквалификациските мечеви

фото: FIBA

Претквалификациските дуели на нашата селекција, за пласман во квалификациите за СП, против Словачка и Швајцарија, што ќе ги одиграме во СЦ „Јане Сандански“ Скопје, ќе почнуваат во 19:00 часот.

Во балон-систем-турнирот во нашиот главен град, против репрезентацијата на Швајцарија играме на 12-ти и на 16-ти август, а на 14-ти и на 18-ти ќе се соочиме со Словачка.

Само првопласираната селекција во групата, ќе се пласира во квалификациите за СП 2023-та година.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top