ПОЧЕТНА СВЕТ Повторно губеа, но повторно се издигнаа над предизвикот

Повторно губеа, но повторно се издигнаа над предизвикот

сподели
nba.com

Екипата на Мајами сериозно размислува на освојување на шампионската титула, без големи ѕвезди во составот. Драгиќ постигна 25 поени, Адебајо имаше 21, Робинсон 18 поени, Батлер 14, Хиро 11, за 101:106 и 2:0 против Бостон.

На првата средба имаше -13, на втората -17 што е изедначување на најголемиот плеј-оф камбек на франшизата Хит, која се наоѓа на две победи до првото финале по 2014-та година, кога на Флорида играше Леброн Џејмс.