ПОЧЕТНА ЕВРОПА Поразот за Ѓорѓевиќ не е опција, Цедевита и Будуќност не тргнаа според...

Поразот за Ѓорѓевиќ не е опција, Цедевита и Будуќност не тргнаа според планот

сподели
фото: Virtus

Екипата предводена од некогашниот српски селектор има успешен стар на сезоната, со три победи во три натпревари, последната во Еврокупот на УЛЕБ.

Виртус се радуваше во 1-то коло против УЛМ со 92:79, по воведните две победи во Италија. Теодосиќ се уште не игра и се опоравува од повредата.

Цедевита Олимпија загуби од Дарушафака со 73:79, а Будуќност во Малага со 83:70. Претходно, Партизан победи на гости кај Венеција со 63:66.