РЕГИОН

Пораз на Бадел кај Монтана

Македонскиот претставник загуби и во Бугарија од Монтана, со 81:63, што е втор пораз од овој противник. Во првиот меѓусебен меч, баделки беа многу блиску до изненадување, но загубија со 74:77 во првото коло од WABA лигата.

Четири кошаркарки на Бадел 1862 беа двоцифрени – Кметовска со 17, Трајчевска со 14, Стојановска со 11 и Метју со 10 поени. Следниот дуел на Бадел е повторно гостување, на 21-ви ноември, кај Цинкарна во Цеље.

Македонките имаат 2/4 на 4-та позиција во групата, додега Бугарките имаат 6/1 на првата позиција во ова друштво.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top